Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

RADA - jaký je lepší objektiv?

V kategorii

Dobrý den, potřeboval bych poradit od odborníků, protože jsem pouze fotograf amatér. Mám doma dva objektivy: Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II a ten druhý je Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM. Jelikož 55-250 nelze použít pro FULL FRAME a 70-300 ano, 55-250 má plastovou patici oproti kovové na 70-300 a 3 krokový stabilizátor na 70-300 oproti "obyč." stabilizátoru na 55-250 (světelnost mají oba stejnou), tak z tohoto jako amatér usuzuji, že asi bude lepší 70-300? Jsem rád za každou radu a vysvětlení, eventuelně nějaký odborný výklad v čem je lepší který z těchto dvou objektivů, pokud 55-250 je v něčem lepší jak 70-300 :-) S pozdravem, Martin alias fotograf-amater

Obrázek uživatele martinkamin

Kolego, napiš nám ale, co fotíš!

Obrázek uživatele fotograf-amater

Zdravím, fotím vše, od dokumentární fotografie, přes krajinu, převážně sport, ale nebráním se ani portrétní fotografii, prostě bych chtěl vědět, který z nich je lepší, univerzálnější tak nějak na všechno, pokud to jde vůbec říct! :-) M.

Obrázek uživatele martinkamin

No upřímně, ani jeden nic moc. Na sport málo světelné a pomalé... Takže zvaž EF-70-200 f/2.8 IS nebo bez IS, případně pevnou 200 /2.8 a pokud by jsi chtěl u některého zůstat, tak ten s kovovým bajonetem.

Obrázek uživatele fotograf-amater

Upřímnosti si cením v každém případě, ale jak jsem psal, tak jsem fotograf amatér a nemám na to, abych si kupoval 70-200 f/2.8 :-( jde v podstatě o to, že se mi sešli doma oba dva a nevidím důvod, proč mít oba a tak bych chtěl jeden prodat. A proto zjišťuji, jestli když prodám ten 55-250, jestli neudělám třeba chybu? Díky za všechny rady a komentáře, M.

Obrázek uživatele fotograf-amater

nevím, jestli jsem se dobře vyjádřil, možná tam mělo místo dokumentární - reportážní .... :-)

Obrázek uživatele fotograf-amater

Jsem na tomto serveru NOVIC a čekal jsem záplavu odpovědí, rad, názorů od zkušených nejen fotografů, ale nejspíš tady vymřeli .... Takže pokud by se chtělo ještě někomu radit, tak budu vděčný za jakýkoliv názor, M.

Obrázek uživatele martinkamin

Rady chtějí všichni... :D Je to nejjednodušší. Ale k věci. Kovový bajonet jasně, ale jak jsem psal, raději bych vzal světelnější sklo. Jinak se budou při reportáži-dokumentu a času pod 1/90 s pohybující se lidi rozmazávat... Bohužel, světelné sklo 2.8 znamená ranec peněz.

Obrázek uživatele fotograf-amater

To je mi jasné, že mi každý bude doporučovat světelnější sklo za ranec peněz! :-( :-) ale jak jsem psal, tak jsem fotograf-amatér! Já chtěl ale radu, který z těch mnou popsaných mám dát z domu ....??? :-) M.

Obrázek uživatele superfotograf

Těžko můžeš očekávat od profíků zkušenosti s těmito objektivy. Zdravím! Tato světelnost je předurčuje na focení venku za denního slunce, popřípadě nastavit vyšší ISO. Nejlepší porovnání si uděláš sám, když je máš oba v ruce. Doporučuji udělat si radost a koupit EF 200/2.8L II USM z druhé ruky, kolem 12.000 podle mně nejlepší poměr cena/výkon, a do interiéru třeba EF 50/1.8 II Dobré světlo! :D

Obrázek uživatele martinkamin

Je to jedno, oba jsou šrot :( Nechal bych ten 70-300.

Obrázek uživatele fotograf-amater

pro Vás jako profíky bych chápal, že to šrot je, ale já nedám za sklo 40tis. :-( takže pokud je lepší 70-300, tak si nechám tento, snad s tím nějakou "parádu" jako fotograf-amatér udělám i tak .... :-) M.

Obrázek uživatele PavelR

Hlasuju pro 70-300 kvuli lepsimu obrazu a delsimu ohnisku: http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?L... Predpokladam, ze mas i 18-55 a tedy nebude problem, že 70 je moc dlouhych. + ta mezera mezi 55 a 70 nevadi - stejne clovek bud foti, aby se mu do zaberu hodne veslo a nebo priblizuje to, k cemu nemuze jit bliz... [Jinak by si nekoupil fotak s vymennymi objektivy ;-)] PS: Nedelej si nic z toho, ze ti nekteri jedinci na otazku: "co prodat" radi: "co koupit", tomu se neda nikdy vyhnout a je potreba prokousat se vsemi reakcemi a opovidat jen na ty, u kterych to ma budoucnost ;-)

Obrázek uživatele fotograf-amater

Díky za příspěvek a za názor, ale nemám 18-55, ale: Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM. Zase mě možná bude někdo kritizovat za tu světelnost, ale jsem amatér! A od spousty lidí jsem slyšel, že je to dobré sklo .... :-) Ale ještě jednou díky za názor, vážím si toho. M.

Obrázek uživatele zemekf

vyhozené prachy, stejně k tomu dojde, že se to bude válet v šupleti, nikdo to od tebe nekoupí a když tak za 1/5 ceny. Nemá vert. Rači počkat, škudlit, půjčit si /ale tady bacha/ a koupit to nejlepší co je. Špičková skla zas tak na ceně netratí, tomu věř. A ty snímky ...... Volil bych raděj, slabší tělo, jak objektiv

Obrázek uživatele fotograf-amater

OK, ale i tak díky za každý názor ;) M.

Obrázek uživatele martinkamin

Přesně tak, člověk fotografický se snaží ušetřit apak stejně prodělá... Vždycky jsem si kupovat nejlepší skla a DODNES jsem neměl důvod se jich zbavovat, stabilní, světelné, kontrastní, spolehlivé!

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.