Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Canon vs Sigma

V kategorii

Mám hodně velké dilema co se týká koupě objektivu. Ráda bych si pořídíla EF 35mm f/1,4 na canon tělo a Fisheye (rybí oko) co možná nejlepší světelnosti cca f3 Když koupim originál od canonu nebudou mi peníze na rybí oko a když od sigmy bojím se poruchovosti v závitu, nekontability závěrky,.... Děkuji za zkušenosti a názor. Irena

Obrázek uživatele extremo

reakce na ohnisko 35 mm, ukázky ostrosti, ukázky bokeh, atd. Od Sigmy mám 50/1,4 to je parádní sklo, určitě by Vám mohli pomoc tyto odkazy:

http://www.dpreview.com/lensreviews/sigma-35mm-f1-4-dg-hsm

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?L...

Obrázek uživatele Irena Vortnerová

Děkuji moc :)

Obrázek uživatele stanava

..a Canon 35/2 by nebyl dostatečný?...o ceně ani nemluvě.......

Obrázek uživatele Irena Vortnerová

Ani nemluvě o tom, kdyby jste četl pořádně můj dotaz či odpověď na jeden z komentářů věděl by jste, že ne. Ne, světelnost 2 mi opravdu nestačí. Objektivy se svetolnosti 1,4 jsou o nějakou tu třídu jinde.

Obrázek uživatele Jan Stránský

nova sigma 35/1.4 je pry hodne povedena, v nekterych aspektech Canoni i predci. urcite bych se ji nebal.

Obrázek uživatele jizapo

Sigma je dobrá, ale přesto jsem raději koupil Canon EF 35 f/2 IS USM a maximální spojenost. Kreslí na cropu už od plné díry. Cena přibližně stejná jako u Sigmy, testy na DxO výborné.

Obrázek uživatele Irena Vortnerová

Tento objektiv chci z několika důvodu a jeden z nich je světelnost. Váš objektiv může krásné kreslit, ale co dosvětelnosti, tak na objetivy s F1,4 nemá. Rozhoduji se mezi Canon 35/1,4 (33tis.)nebo Sigma 35/1,4 (18.tis) Sigma 35mm f/2 se ani nevyrabí. Děkuji však za reakci :)

Obrázek uživatele superfotograf

Přeji Vám aby to na plnou díru kreslilo, celkem by mně zajímalo co chcete fotit za motivy, když DOF bude v rádu milimetrů, maximálně jednotek centimetrů. Nemám zkušenost přímo s těmito skly ale 50/1.2L na plnou díru moc nekraslí (portrét).

Obrázek uživatele Irena Vortnerová

Objektiv budu využivat převážne na reportážní fotografii, k tomu je i předurčený. Ano, slyšela jsem názor, že příplném otevření kresba v okrají není dostatečná, ale upřímne. Doposud jsem byla verná vždy značce canon a s videtaci v okrajích mam sve zkušenosti a bohužel to nebyl pripad, vzdy jen jednoho tela či jednoho objektivu :( Takže bud mám špatnou ruku při volbe objektivu nebo to bohužel značíná být standart objektivu canon a je čas přesídlit na jinou značku.

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.