Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Zdravým, rád bych vyměnil svou 450D za něco lepšího, ale nemohu se rozhodnout. 600D jsem přeskočil, protože když už nahoru, tak o třídu. 60D se mi líbí, ale už neni tak "bytelné" jako jiné z XXD řady. A 7D zase povyskočí cenou, ale přináší vyšší rychlost, více ostřících bodů a celkově lepší systém ostření. Fotím vše, k čemu se dostanu, od krajiny po různé závody a dokumentaci.

Mohl by mi někdo shrnout prakticky hlavní rozdíly, ideálně někdo, kdo je měl oba v ruce a u jednoho zůstal (proč?). Přečetl jsem toho už relativně dost, ale ty praktické zkušenosti, těch tolik zase není.

Obrázek uživatele pepavasa

Pěkné srovnání od pana Bambouska je na tomto linku http://www.sulasula.com/canon-eos-70d-recenze/

Obrázek uživatele Dvořáček Miroslav

Zdravím, ze 450D na 7D jsem přestoupil před necelými 2 roky.

PLUS: Velmi rychle si zvykneš na 100% hledáček, 19 AF bodů, rychlé souvislé focení... . Často fotím za nízkého osvětlení, takže ISO 6400 oproti 1600 taky ocením. Ovládání velmi podobné, na kolečko a joystick si zvykneš hned. Ostří rychleji, ale to je závislé i na použ. objektivu.

MINUS: Nevyužiješ stávající karty

Obrázek uživatele filip122

Dotaz byl na rozdíl mezi 7D a 60D. Ty mají rozsah ISO stejný. 60D má ostřících bodů o něco míň, ale pokrývají stejnou oblast hledáčku, připadá mi že větší počet by měl smysl kdyby pokrývaly větší oblast (kompozice se případně dořeší ořezem). 60D nemá joystick, je plastový, není tolik odolný proti vodě a není tak rychlý, má jeden procesor, 7D má dva. Ale pro amatéra průměrně movitého výhody 7D nejsou dohromady o tolik, aby to stálo za cenový rozdíl se uvádí (p.Bouška z Megapixelu). Dotaz je starý tak myslím že naše odpovědi už nepotřebuje ...

Obrázek uživatele filip122

Ještě poznámka - Proti 7D je výhoda u 60D výklopný display a pro mne speciálně bylo navíc výhodou, že nemá po levé straně displaye tlačítka. Protože koukám pravým okem a nosem bych je mačkal.

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.