Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Zdravím vespolek, zvažuji koupi některého z výše uvedených fotoaparátů (zatím asi vede 7D), ale zrcadlovku jsem nikdy neměl a nerad bych volil špatně. Proto bych velmi ocenil doporučení zkušenějších (nejlépe majitelů některého z uvedených modelů). U té sedmičky jsem pořád na vážkách kvůli stáří modelu.. jestli prostě není lepší investovat do něčeho současnějšího.. nebo se nevyplatí připlácet? Mám nabídku na 7D za 18tis (tělo v super stavu)..

Fotím nejčastěji přírodu, potom klasické snímky z cest..

Předem děkuji za každou konstruktivní radu!

Obrázek uživatele mecan

Zkoušel jsem všechna 3 těla, ale pro mne se specifického důvodu, neboť potřebuji záložní foťák k 1Dx. Tak jsem vzhledem k videoschopnostem a ceně vzal 70D. Kdybych měl vzít tělo na hlavní focení,v tvém případě spíše příležitostnému (ano?), tak bych postupoval i vzhledem k ceně a užitné hodnotě 5DMkII / 70D / 7D / 760D. 7DmkII je skvělý na sport a wildlife, ale na hobby focení je jeho schopností škoda. Pokud má foťák spíše nahradit kompakt, tak 760D, pokud máš trošku vyšší ambice, tak bazarový 5D MkII a pokud si nejsi jist, kam to povede, 70D s tebou nějakou dobu vydrží držet krok :)

mecan | photomecan.eu

Obrázek uživatele Silvestr Szabo

7D mark II je fakt nářez mrkni ke mě na fotky a pochopíš je to o level víš než ty levnější mašinky

Obrázek uživatele eddicek

Ani náhodou nekupovat zrcadlovku. Kup si Sony rx 10. Jestli jenom trochu zapochybuješ a prohlédneš si 10 tak se ozvi dam ti přesvědčující instrukce. Srovnání snese 10 Sony s Canonem + sklo 70/200 IS a to je nějaky sklo. Mam obě variaty a klidně to prodám. Myslím t o sklo a Canon 7D. Porovnej to a uvidíš.

Obrázek uživatele martinkamin

Já vidím zatím dva hlavní problémy: - ergonomie - počet objektivů na trhu (100 mil. vyrobených jen Canonem) k tomu tak 20-30 prcocent vyrobených SIgmou

Obrázek uživatele filip122

Mám 60D (stejný senzor jako 7D a podobné funkce), 7D pokud vím má kovové tělo, je bytelnější a lépe odolá vodě, na ty cesty. Ale osobně bych volil 760 kvůli většímu rozsahu ISO. Nechci rozhodovat za tebe :)

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.