Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Jaký širokouhlý objektiv k 50D?

V kategorii

Může mi někdo z vlastní zkušenosti poradit jaký širokouhlý objektiv by doporučil k tělu Canon 50D?Jedná se mi o ohnisko zhruba 10-16mm a upřednostnil bych dobrou světelnost.

Díky

Obrázek uživatele DavidB

Zdravím, je to trochu jiné ohnisko než dotazované, ale používám Sigmu 17-35. Osobně uvažuji koupit pevné sklo Sigmu 15 případně Samyang 14. Nemáte někdo zkušenost se Samyangem?

Obrázek uživatele pepavasa

 Já mám k 50d  objektiv Sigma 10-20 f4-5,6 EX DC HSM a zatím velká spokojenost, asi jsem natrefil na dobrý kus. Ve stejné cenové relaci je teď i Tokina AT-X 10-17 f3,5-4,5 AF DX a trošku dražší, ale z této trojky nejlepší  Canon EF-S  10-22 f3,5-4,5 . Nebo king Canon EF 8-15 f/4 L FISHEYE USM .

 

Obrázek uživatele BOMBER77

Díky za reakci.Všechny tyhle objektivy jsem studoval.....rád bych ale jak jsem psal nějakou lepší světelnost...ale tak nějak jediný co jsem zatím objevil je Tokina 11-16/2,8 DX AT-X....tak nevím.

Obrázek uživatele pepavasa

 Zoom objektivy s extrémně širokoúhlým koncem mívají převážně světelnost F3,5-F4. Pevná skla začínají i na 2,8 třeba Sigma 10mm F2,8 EX DC Fisheye HSM . Tokinu neznám, ale testy říkají, že má silnou aberac po stranáchi. A musí to být zoom?  Já bych dnes, po mých krátkých zkušenostech se Sigmou 10-20, koupil pevnou Sigmu 10. Málokdy totiž měním ohnisko, většinou užívám 10mm, je to dáno i mým záklaďákem 17-70. A jen tak mě teď napadlo na f4 nasadíte filtr, ale na f2,8 už asi ne, tam už bude pupila pěkně vyklenutá , ale nevím to jistě.

 

Obrázek uživatele BOMBER77

Ani by to zoom být nemusel,pevná 10mm by mohla být.

Ale radeji bych aby to nebyl fisheye

Obrázek uživatele pepavasa

 Ale který typ fisheye, diagonální nebo cirkulární? Já tady píšu o diagonálních.

Obrázek uživatele BOMBER77

Po pravdě rěčeno se v tom začínam už "ztrácet"...

Obrázek uživatele pepavasa

 V tomto odkazu je to pěkně popsáno. :-) 

Obrázek uživatele BOMBER77

Díky moc.Nastuduju....   :-)

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.