Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Porucha

V kategorii

Ahoj mám blesk Canon 420EX. Z ničeho nic mi začal vynechávat. A to jak na foťáku tak i přímo tlačítkem. Není to pravidelné. Někdy se ho povede odpálit na první zmáčknutí jindy na druhý a někdy i na po pátý. Nemá s tímto problémem někdo zkušenost. Díky Jirka

Obrázek uživatele Daniel Drašar

Ahoj,

zkusím to vzít jen jednoduše. Postup, kdy pokud nevyjde první postup, tak zkusit další bod z postupu:

  1. Pokud je blesk v záruce tak ihned bez pokusů do servisu!
  2. Pokud blesk není v servisu, zkuste tyto pokusy, než ho tam odnesete a zaplatíte nemalý peníz.
  3. Hadříkem a lihem otřete všechny kontakty, včetně kontaktů baterek, krytek baterek apod.
  4. Použijte jiné baterie, nejlépe nové.
  5. Poklepejte blesk o ruku (jemně, občas se něco hne a lehké fyzické násilí pomůže)
  6. Pokud ani jedno nezabralo, odneste blesk do servisu. Domácí opravy, hlavně v případě neznalosti končí většinou v koši

Přeji úspěšnou opravu:-)

Obrázek uživatele Pterodaktyl

Dík za radu, již jsem něco rozebral a opravil takže tyto možnosti jsem vyloučil hned napoprvé. Dokonce jsem to rozdělal a složil a to dvakrát protože jsem to poprve vzdal, ale pak mi to stejně nedalo. Problém je jen ten že se mi nepodařilo dostat k čelnímu panelu. Je tam spousta konektorů kde bych hladal potencionální problém, ale bohužel nepodařilo se mi ten prostřední díl dostat ven a tím k přednímu panelu. Tak to bude asi stejně na servis. Napsali mi že odhad je 2000,- Tak nevím jestli raději nekoupit jiný.

Obrázek uživatele Daniel Drašar

Já má takové pravidlo, pokud oprava nestojí víc, než by mě stál použitej kus někde na aukru nebo jiný ekvivalent, tak dávám věci do servisu, pokud je cena vyšší, tak kupují jiný kus. Často tak beru cca 60% ceny nového kusu na opravu, pak se vzdávám:-)

Obrázek uživatele Pterodaktyl

Skusím to s nima podobrým a by mi řekli kolik to bude stát po zjištění závady a uvidím. Jestli to práskli odboku tak to nebude třeba tak strašný. Jsem doufal že už ten blesk někdo kuchnul a poradí jak to dostat ven bez ztráty nějakého plastového kurvítka . No uvidíme počkám až pojede dcera do Brna a vezme mi to tam. Dám vědět jak to dopadlo.

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.