Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Lensbaby Composer Pro pro fotoaparáty bez zrcadla

Lensbaby Composer Pro pro fotoaparáty bez zrcadla

Pošlete tento článek známým

Vydáno: 14. 4. 2012

Lensbaby se objevuje také pro fotoaparáty bez zrcátka, oznámil do distributor značky Lensbaby pro ČR. Lensbaby Composer Pro je tak k dispozici pro 4/3 systémy Panasonic, Olympus PEN a potom NEX fotoaparáty SONY a NX společnosti Samsung. Zatím ovšem nebyla oznáme podpora pro Nikon 1 systém.

Objektiv slouží k vytváření kreativních efektů ve fotografii pohybem části objektivu vzdálenější od těla fotoaparátu, vznikají tak efektní fotografie a fotograf dostává do rukou hezký kreativní nástroj bez toho, že by výsledek musel upravovat v počítači.

ComposerEfekt vypadá tak, že část obrazu je ostrá a z ní se do krajů obraz plynule rozostřuje. Pohybem objektivu můžete určovat, která část obrazu bude ostrá. Pěkný příklad simulace práce s objektivem najdete na stránkách výrobce. Objektiv se skládá ze dvou částí: základního těla, které se připojí k fotoaparátu a části optické, která je výměnná a zasouvá se vzdálenější části. Kloub je kovový a umožňuje jednak nastavení efektu - vykláněním vnejší části mimo osu objektivu, a také snadné ostředí díky fluidnímu zaostřovacímu kroužku.

Objektiv je kompatibilní s kompletním sortimentem kreativní optiky v systému Optic Swap zahrnujícím Edge 80, Sweet 35, Fisheye, Soft Focus, Pinhole/Zone plate, Single Glass a Plastic. Kromě Lensbaby vyrábí výrobce také Composer Pro pro SLR fotoaparáty, Composer, Scout, Muse a Control Freak.