Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Fotoreportáž Canonklubu 2011 - příjezd císaře římského na Karlštejn

Fotoreportáž Canonklubu 2011 - příjezd císaře římského na Karlštejn

Pošlete tento článek známým

Vydáno: 6. 6. 2011
Autor: martinkamin

KarlštejnVpravdě letní nedělní poledne nás popohnalo do mírného stoupáku pod Karlštejnem, kde jsme se sešli na reportáž z akce -  královský průvod. Nebylo nás moc a u hotelu Karlštejn jsme se shodli, že nejrozumnější bude začít osvěžujícím nápojem z ledové tříště. Protější krámek Absintherie nabízel absint v mnoha obměnách, ale my jsme si nakonec dali jen kaktusovou tříšť. Císař a král měl na Karlštejn dorazit až navečer a tak jsme měli spoustu času na korzování v podhradí. Hrad původně nesl jméno Budňany podle vesničky, která se tady nacházela a dodnes si místní její název rádi dají i na svůj malebný domek jako z pohádky.

Postupně jsme vyšlápli až na nádvoří a rozhodli se pro prohlídku Karlštejna s výkladem, abychom si připomenuli v paměti místa, kde Karel IV. pobýval za svého života častokrát. ozývali se veselé poznámky o muzikálu Noc na Karlštejně a dokonce i kdosi zanotoval melodii Hola hej, hola hej, v králi máme zastání....Nálada byla po celou dobu skvělá a museli jsme se svlažit i dobře vychlazeným plzeňským pivem, protože horko nás zmáhalo.

Dům Absintherie

Větřík si pohrával s vlasy naší ženské skupinky a padlo nemálo poznámek na krásu žen a otázek, jak to vlastně bylo opravdu s tím zákazem žen na hradě. Slečna průvodkyně nám pak s výmluvným úsměvem osvětlila vše, když podotkla, že ta malá dvířka v ložnici císaře nevedou nikam jinam než do ložnice, která byla podle všech dokumentů ložnicí pro první dámu. 

Klenoty na Karlštejně jsou výjimečně zdařilá replika královských korunovačních klenotů.Královská koruna česká nese v kříži podivuhodnou relikvii. Uvnitř křížku na koruně je skryt trn z koruny Kristovy. Takovou vzácností jsou ozdobeny jen tři královské koruny na světě. Karlštejn se rozhlíží na všechny strany do kouzelných lesů a kopců a císař zde měl nejen nedobytné místo v době válek, ale především báječné místo k odpočinku. 

Karlštejn nádvoří Karlštejn nádvoří 1 Zvon ve věži

Veselice v podhradí nebrala po celý den konce a mohli jsme vidět malé i velké obyvatele městeček a vesnic z okolí hradu, jak se otáčejí, aby předvedli a nabídli všechno, co by návštěvníky pobavilo a potěšilo na těle i na duši.

Veselice 

Královský průvod nakonec dorazil se vším všudy. Doprovod krále a císaře byl vybraný. Rytíři, zbrojnoši, bubeníci, fraucimor, koně, zbraně a klenoty. Na karlštejn dorazil sám císař a pokynul i lidu fotografickému a jeho koruna , nesená pod baldachýnem na nosítkách a polštáři ze sametu byla dokonalou tečkou. Císařská koruna se skvěla ve slunečním světle a byla obdivována okolostojícími. Fotilo se dobře, den nám byl nakloněn po celou dobu jasnou oblohou.

Fraucimor Zbrojnoš Císař římský, král český Koruna

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.