Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Od Leicy pod stromeček: objektiv Elmarit-S

Od Leicy pod stromeček: objektiv Elmarit-S

Pošlete tento článek známým

Vydáno: 30. 10. 2011
Autor: Tomas Pribyl

Pod letošní vánoční stromeček nám Leica nadělí spoustu novinek: jednou z nejdůležitějších je přitom širokoúhlý objektiv Elmarit-S 30mm f/2.8 ASPH pro fotoaparáty řady S. kdo by měl v tuto chvíli zbystřit? Každý, kdo potřebuje fotografovat interiéry, architekturu nebo statickou krajinu, kdo musí často pracovat za zhoršených světelných podmínek – a kdo nesnese nebo si nemůže dovolit kompromisy v kvalitě.

Záběr nového objektivu odpovídá 24 mm optice ve 35mm formátu, čímž nabízí zcela nové možnosti fotografování. Je schopný ostřit v rozsahu půl metru až nekonečno, přičemž k jeho přednostem by (dle slibu Leicy) mělo patřit maximální zachování barevné věrnosti. Stejně tak má objektiv minimální zkreslení, takže následné softwarové úpravy fotografií nejsou nutné. Objektiv (vážící 1060 g) zatím není na trhu: objeví se počátkem prosince. Při troše štěstí ale vánoční stromeček ještě stihne...

 

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.