Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Fotografování Venuše přecházející Slunce 6. června

Fotografování Venuše přecházející Slunce 6. června

Pošlete tento článek známým

Vydáno: 31. 5. 2012
Autor: redakce

6. června nás čeká významná astronomická událost podobná té z roku 2004, kdy kroužek Venuše bude po východu Slunce putovat přes část slunečního kotouče. Ač to zní podivně, Slunce projde svým zatměním, a opět budeme šanci jej pozorovat na naší obloze. Podobný úkaz u nás už neuvidíme, tedy uvidí jej jiní v roce 2117.

Venuše vstoupí do Slunce již 5. června nad západním pobřežím Spojených států a postupně bude pokračovat dále na východ. My budeme Slunce pozorovat a fotografovat od jeho východu 6. června z kopce v Roztokách u Prahy od časného rána. Východ očekáváme v 4:45 a budeme pozorovat 3. a 4. kontakt se Sluncem až dvě hodiny po východu

Pozvánka na setkání fotografů při fotografování přechodu Venuše Sluncem 6. června 2012 v Roztokách u Prahy, GPS: lat=50.1551818543, lon=14.3717042347

ROZTOKY U PRAHY, Sraz ve 4:30 hod 6. 6. 2012, Zde: lat=50.1551818543, lon=14.3717042347, na jižní straně kopce Na Vršcích (297 m.n.m.)

Mapa:

Doprava: možná pouze osobním vozem

U nás budeme pozorovat událost v její poslední třetině, Venuše vstoupí do Slunce mnohem dříve těsně po půlnoci, my ale Slunce ještě neuvidíme, protože bude pod obzorem. Slunce vyjde v 4:45 hod našeho času. Pokud budete někde mimo Prahu, podívejte se do této tabulky

Do simulátoru níže můžete zadat svou polohu, v našem případě lat=50.15, lon=14.37, a ona vám zobrazí celý proces přechodu Venuše přes Slunce.

Please install latest Flash Player to run SunAeon Venus Transit 2012

VenusDoporučujeme tuto výbavu:

  • stativ, čím pevnější, tím lepší
  • tmavé sklíčko nebo starý vyvolaný film, šedé filtry, polarizační filtr
  • fotoaparát s manuální nastavením clony a času
  • objektiv s delším ohniskem, cca 200-300 mm, čím více, tím lépe

 

 

 

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.