Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Co mě jěště čeká!


User Avatar
Autor: zomi
Uloženo na klubové stránky:
Hodnocení: Počet bodů: 13, Hlasovalo: 5, Průměr: 2.6, Medián: 0, Počet zobrazení: 14495, Celková úspěšnost: 0, Váš hlas: Ještě jste nehlasoval.
Co mě jěště čeká!

Prosím o odborný komentář, předem moc děkuji. Potřebuji znát Váš názor. ZoMi

Detaily fotografie
Clona: 
f/4.0
Typ fotoaparátu: 
Canon EOS 550D
Výrobce fotoaparátu: 
Canon
Doba expozice: 
1/13 s
ISO: 
200
Ohnisková vzdálenost: 
18 mm
Blesk: 
Ne

Komentáře

Obrázek uživatele Petrjez
Hodnocení: 3

Ahoj, já bych malinko přidal kontrast.

Obrázek uživatele lertimir
Hodnocení: 1

Cestu bych komponoval uhlopříčně, takže kousek mimo cestu a její hlavní osu mít z rohu do rohu. Našel bych si nějaký blízký zajímavý objekt, aby tam byl výrazný blízký detail, zaclonil dostatečně, aby bylo ostré popředí i pozadí. (určitě to bude chtít stativ.) vůči této expozici podexponoval tak o 2/3 až 1 EV. Polarizák už byl zmíněn. Narovnal linie --stromy padají dozadu.

Obrázek uživatele citizen3
Hodnocení: 1

Tak se taky přidám...já bych úplně vypustil ten strom vpravo a jako hlavní motiv bych nechal jen cestu, která by končila v pravé horní třetině. To schodiště z kořenů je samo o sobě celkem zajímavé. A jak tady psali ostatní, určitě přiclonit, polarizák a nejlépe i měkký šedý přechoďák na tu oblohu. A ty barvičky trochu "podzimější" :-)

Obrázek uživatele petr.feda.sladek
Hodnocení: 4

Já osobně bych to šoupnul tak aby byl vidět ten strom vpravo celej né jen půlka kmene.Určitě bych víc přiclonil aspoň na 8 kvůli hloubce ostrosti a objektiv pak bude mít i lepší kresbu a stoprocentně bych použil polarizák,aby se ten snímek zbavil rušivejch odlesků a zlepšil barvu celého snímku.Závěrem bych si taky pohrál s vyvážením bílé směrem do teplejších barev.S těma přepalama má "pm61" pravdu chtělo to jinak exponovat.Nejlepší je nasekat třeba 5 fotek od -1 eV do +1 eV hned na místě zkontrolovat přepaly a pak doma na PC v klidu vybrat tu nejlepší.Tmavší snímek se dá vždycky malinko přisvětlit,ale s přepalama už nic neuděláš.No tak takhle bych to udělal já,tím rozhodně nechci říct,že je to správně,ale já bych tak postupoval :-)

Obrázek uživatele pm61
Hodnocení: 4

Fádní a nezajímavá kompozice. Hlavní bod té cesty jste dal do prostřed fotografie, což je nejhorší možná volba. A máte tam přepaly ve světlech, čili jste špatně exponoval. Naučte se komponovat a číst histogram.

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.