Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Canon nebo Sigma

V kategorii

Zhruba před rokem jsem zde vznesl dotaz na koupi teleobjektivu pro 50D. Tehdy jsem nakonec koupil Tamron 70-300 mm 4-5,6 Di VC USD. Po vyzkoušení jsem ho ale vrátil, prostě to nebylo ono, nebyla tam zkrátka ta "jiskra". Pak to nějak vyšumělo ,no a teď vznikla potřeba koupě teleobjektivu znovu.Prosím tedy o vaše názory a zkušenosti. Vybírám mezi klasikou Canon EF 70-200 mm f/4,0 L USM a Sigmou 70-200 mm F2.8 II EX APO DG MACRO HSM. Na verze se stabilizátorem finance nestačí a myslím, že se bez něho obejdu.Pro Canon u mě hovoří především velikost a hmotnost, u Sigmy pak světelnost a kratší zaostřitelná vzdálenost, tedy i jakési "makro", což se může hodit. Využití bude hlavně na krajinu (krajinný detail) a koncerty (zde vidím výhodu ve světelnosti Sigmy). A ještě by mě zajímal názor na Tamron AF SP 70-200 mm F/2,8 Di LD IF Macro, kde podle rcenzí je kresba a ostrost srovnatelná s "L", ovšem diskutabilní je ostření, resp. jeho rychlost. Moc děkuji za vaše názory. P.S. našel by se někdo na Praze-Východ, kdo některé z těchto skel vlastní a byl by ochoten nechat vyskoušet?

Obrázek uživatele Kotulan

Nechápu Canon proč neudělá něco jako Sigma: http://canoneos550d.cz/oznamena-nova-sigma-af-12-24mm-f4-5-5-6-ex-dg-hsm...

Obrázek uživatele citizen3

Tak nakonec jsem za velmi dobrou cenu sehnal použitý Tamron AF SP 70-200 mm F/2,8 Di LD IF Macro, měl trochu frontfocus ve středu rozsahu, po seřízení v servisu O.K. Zatím jsem stále ve stadiu zkoušení a testování, není moc času, ale pro mé potřeby naprostá spokojenost, obrazová kvalita výborná, přesné a jemné ruční ostření, takže myslím dobrá volba..:-)

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.