Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Ahoj, jsem fotoamatér který se fotografii věnuje jen chvíli. Většinou fotím lidi v ateliéru. Používam Canon 650d + 50mm/1,4 + sigma 35mm/1,4.

Můj dotaz je jednoduchý - vyplatí se mi přechod na FF? Jinými slovy vyfotim díky Full Frame v ateliéru výrazně lepší snímky tzn. ostřejší, více prokreslených detailů než současným apsc foťákem?

Díky

Obrázek uživatele ferenc

Ahoj, jestli na to máš, tak bych do FF šel. Já jsem byl také na rozpacích, ale když už udělal Canon akci cashback na 6D, tak jsem si ji byl vyzkoušet a jsem rád, že jsem si ji koupil. Lépe se mi při focení dětí doma pracuje s hloubkou ostrosti, focení za velmi slabého osvětlení bez s blesku s vyšším iso je uplně v pohodě, řekl bych, že výrazně lepší než 7D. A proč 6D? Protože je výrazně levnější než 5D Mk III. Bál jsem se ostřících bodů, jak se všude píše,ale pro amatéra uplně v pohodě. Řekl bych, že zaostří ještě rychleji než 7D a ani rychlost mě zatím neomezuje. Trošičku si zvykám na o něco chudší tlačítkové ovládání než je u 7D, ale určitě si zvyknu a střídání těchto dvou těl nebude takový problém. Hlavní rozdíl je v systému výběru ostřícího bodu a pak chybějící fuknce pod tlačítky pro nastavení blesku - musím do menu, pro změnu vyvážení bíle musím také do menu. Což u 7D je pod tlačítky. Dále mně chybí u 6D, a to asi nejvíce,interní blesk pro odpalování dalších blesků, což budu muset nějak vyřešit možná nejmenším Canon bleskme z M řady.

Já sice nefotím v ateliéru, ale pouze v domácích podmínkách a subjektivně se mi výsledky ze 6D líbí více než ze 7D.

František

Obrázek uživatele ahasver

Zdravím a rád bych se připojil. Trochu uvažuji o FF, a líbí se mi 6D, ale nyní je i D750... Mne nejvíce baví spotrovní události, vlaky, experimenty... Nikde se ale 6D nedoporučuje na sport. Je to tak zlé?

a druhý dotaz, sledoval jsem na bazaru, Paladix, nabídky objektivů, 17-40L, 70-200L, a je jich "dostatek", na rozdíl od obdobných pro Nikon, kterých je v nabídce mnohem méně, čím to může být způsobeno?

Děkuji za váš názor a doporučení.

Obrázek uživatele martinkamin

Vážený pane, pokud fotíte v ateliéru a s touto sestavou, vystačíte s tím, co máte. FF by vám mohl navíc - pokud byste o něm uvažoval - dodat lepší dynamický rozsah, který by se zejména na pleťovkách a širokých rozsazích tónů hodil.

Běžný zákazník - si myslím - ale stejně nic nepozná.

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.