Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Chci si pořídit polarozační kroužek především proto, abych mohla fotit vodu na delší čas i ve dne. Bohužel se ale v nabídce moc nevyznám, proto prosím o radu. Mám 60D. Díky

Obrázek uživatele filip122

Co máš asi na mysli se jmenuje polarizační filtr. Kritériem pro vývěr filtru je velikost závitu objektivu na kterém ho chceš mít - je to na něm napsané. Pro účel, který uvádíš by stačil a možná byl vhodnější levnější filtr šedý. Polarizační filtr má hlavní účel jiný - potlačit odlesky (od skel , od hladiny...) nebo ztmavit modř oblohy a tím zvýraznit mraky. Je celkově užitečnější než pouhý šedý filtr. Taky umožní prodloužit expozici ale ne o tolik jako nejtmavší filtry šedé.

Obrázek uživatele Gasinka

Díky. Padly mi do oka tyto dva:

http://www.vffoto.com/nd-filtr-s-promenlivym-faktorem-72-mm

http://www.vffoto.com/haida-slim-filtr-nd-1000x-72-mm

Jde mi hlavně o focení na delší čas (mraky,voda), proto by mě zajímalo, který z těchtoi dvou by byl lepší. Moc taky nerozumím tomu, jak funguje proměnlivý faktor. Díky

Obrázek uživatele filip122

S tím nemám zkušenost, možná poradí někdo jiný. Osobně používám systém Cokin: http://www.megapixel.cz/system-cokin Na objektiv se našroubuje držák na zasouvací filtry, kam je možné zasunout až 3 filtry. Za účelem prodloužení času zasunu polarizák + 2 šedé a mohl jsem fotit mázlý vodopád 2s i při plném letním slunci. Levnější varianta téhož systému je Kood: http://www.befoto.cz/filtry-203/ Tento systém má výhodu v ceně, že jedny filtry lze požít na kterýkoli objektiv. S novým objektivem kupuju jen redukci za 180Kč. Nevýhodou je, že plastové filtry se snadno poškrábou (kromě polarizáku, ten je ze skla) a nemají antireflexní vrstvy, není to zrovna pro profesionály.

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.