Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Může mi někdo poradit, v čem je 70D lepší než D7100? Nějaké PRO oproti D7100 ? Děkuji majitelům Canonů.

Obrázek uživatele RoStaSR

Tiež som riešil, či Canon, alebo Nikon. Skúšal som v obchodoch, čo mi viac vyhovuje, čo sa lepšie drží. Ostriace body, ich počet, rozloženie v hľadáčiku, rýchlosť práce a rýchlosť autofokusu. Vyhral Nikon, v mojom prípade D7100, keďže FF je finančne trochu inde, ako som ochotný "uvoľniť"... Ešte som uvažoval aj nad Pentaxom, ten som ale nedržal v ruke, keďže ho v bežných obchodoch nemali... som spokojný, poskytuje mi všetko, čo potrebujem, ak myslíme fotenie... idú o ňom info, že má problém s externým bleskom... to neviem posúdiť, zatiaľ a mne občas zamrzol v menu a ľavý mikrofón pri točení videa piští, čo bude ale asi chyba môjho kusu... v DX kategórii je to od Nikonu momentálne top... vraj má Nikon vyšší DR na čipe... kolega má nejaký Canon a fotky z neho idú celkom fajn, rozhodnutie bude skôr o tom, s čím sa Ti lepšie pracuje a ešte by mohlo byť zaujímavé, ak má niekto v tvojom okolí rovnakú značku, aby ste si prípadne vedeli požičať objektívy...

Obrázek uživatele RoStaSR

A ešte som si spomenul... AF na D7100 ostrí od f8, čo sa môže niekedy aj hodiť...

Obrázek uživatele ahasver

Zdravim kolegu fotografa. Resil jsem podobne dilema, 70D nebo D5300 (protoze ma vyklopnej displej, wifi, gps ... ) a cip a zpracovani maji stejne. Udelal jsem si mnoho srovnani, ruzne situace, podminky, ... A jako druhe kolo jsem s kazdym fotil 1/2 dne. Je to tezke rozhodnuti, ja byl Canonem @ 18-135mm nadsen, jak rychle a dobre zaostruje, dobre se drzi, je prijemny. Fotky se mi ale trochu vice libily z Nikonu. A mel gps. Vybral jsem si Nikon. Myslim si, ze koupi jednoho nebo druheho neudelas chybu. Ale koupi jednoho te bude trochu mrzet, ze nema to a to, co ma ten druhy. :-) Delaji to s nami dobre. Ale ptej se, rad zodpovim, co vim.

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.