Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

SIGMA 70-200/2.8 APO EX DG OS HSM Canon nebo Canon EF 70-200mm f/4L IS USM???

V kategorii

Dobrý den, prosím o radu. Zvažuji koupit některý z těchto objektivů: SIGMA 70-200/2.8 APO EX DG OS HSM Canon nebo Canon EF 70-200mm f/4L IS USM. Fotit budu převážně psi. Sigma mě láká světelností a 4letou zárukou. Canon má údajně ostřejší kresbu a rychlejší ostrění. Nemáte někdo zkušenost? Budu rád za každou radu.

Obrázek uživatele martinkamin

Mám zkušenosti se Sigmou, je velice podobná jako Canon EF 70-200 mm f/2.8 L IS USM, a to bohužel i cenou. EF 70-200 f/4 je o dost lehčí, ale jak bude rychlý AF, to záleží hodně na těle... Ale f/4 je legendární ostrostí. Budete fotit jen venku? V hale by se 2.8 hodila!

Obrázek uživatele Drozd

Budu fotit venku i v halách, tělo mám 50D. Oba objektivy můžu mít za skoro stejnou cenu cca 20000,- bez dph. Děkuji za rady :-)-

Tak to bych bral 2.8 Sigmu

Obrázek uživatele Drozd

Mám trochu strach s rychlostí ostřeni, jinak se mi moc líbí :-), problém je že nevím jak tu rychlost vyzkoušet :-(. Mohl bych si pujčit canon 2,8 bez is a porovnat se sigmou, ale mam strach, že nejsem rychlost ostření nejsem schopen poznat. Bavil jsem se s člověkem, který má zkušenosti se starší verzí sigmy bez os a doporučil mi canon. Nevíte, jestli sigma s os je rychlejší? Děkuji

To záleží na těle, jak si FW objektivu s ním bude rozumět :( Vyzkoušet.

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.