Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Jaký objektiv pro reportáž?

V kategorii

Poradíte mi, jaký koupit typ objektivu? Jde mi hlavně o reportážní focení. Často za horších světelných podmínek, pohyb (ale ne zas sport), relativně malé vzdálenosti (max. 15m). Jaká si pořídit ohniska, pokud bych chtěla 2 objektivy? A dalo by se třeba vystačit jen s jedním objektivem? (Tělo foťáku bude ze základní řady – někde mezi 450d a 600d). Díky moc za odpověď.

Obrázek uživatele redakce

Určitě něco kratšího, v redakci používáme hodně od Canonu EF 16-35 f/2.8, nebo levnější EF 17-40 f/4.0 a pak pevnou EF 24 f/1.4

Obrázek uživatele jizapo

Ale pokud nesežeš nic lepšího, tak to zase nevzdávej. Zkus to s tím co máš a dopředu počítej s velkým odpadem. Fotíval jsem na film 27Din což je ISO400 vyvolaný jako by byl ISO600. No z těch 36 políček, když jich bylo 10 použitelných a jedno až dvě pěkných, to bylo radosti. Pravda měl jsem objektiv 55mm/f1.4, ale na plnou díru s ním stejně fotit moc nešlo - hloubka ostrosti a byl na těch 1.4 měkký jako prase.

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.