Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Chyba objektivu 18-55mm - zřejmě porucha

V kategorii

Dobrý den, vlastním Canon EOS 500D, spolehlivý stroj, mám jej už přes 4 roky a nemůžu si stěžovat, ale včera odpoledne jsem byl fotit a vyfotil jsem zhruba 150 snímků a pohoda, žádný problém.

Pak z ničeho nic prostě nešlo nic vyfotit, foťák byl zapnutý a baterka byla z půlky vybitá, ale když jsem se podíval do hledáčku tak zostřené body ani nesvítily, tak jako tomu vždy bývá. Napadlo mě, že jsem asi o něco zavadil a přepnul si na manuální ostření... to se taky občas stane, ale nebylo, bylo normálně AF.. tak jsem vypnul a zapnul fotoaparát a furt to samé...

Zaměřil jsem na objekt a mačkal spoušť, ale nic, ani zostření a ani vyfocení, přepl jsem to do MF a manuálně zaostřil a snímek vyfotil, jak jsem to přepl na AF jednu fotku mi to automaticky zaostřilo a vyfotilo, tak jako normálně, ale pak už zase nic, kdybych chtěl vyfotit další snímek na automatické ostření musel bych přepnout na MF (na objektivu) zostřit ručně, vyfotit a zase zpět do AF... Ještě jsem vytáhl baterku a kartu a znovu zasunul, nic. Napadlo mě, že bude chyba v objektivu (základní klasický 18-55mm) ... vyměnil jsem ho za portrétovou padesátku a vše ok, ostření automatické i focení snímků, stejně tak i zkouška focení bez objektivu, vše jelo jak má ...

Tak mě napadlo sem napsat, zda-li byste mi neporadili, co s tím... jestli se to vyplatí opravit nebo koupit nový... nebo zda to bude jen nějaká blbost. Děkuju moc za komentáře a rady! :)

Obrázek uživatele martinkamin

S jiným objektivem se to chová jak?

Obrázek uživatele dosoudil

Pokud to s jiným objektivem funguje normálně, je chyba v tomto objektivu. Zkus očistit kontakty uvnitř bajonetu isopropylem.

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.