Získal jsem skvělý foťák Cannon EOS 450D a potřeboval bych poradit s volbou monitoru na úpravy fotek.

Stávající LCD 17" Acer barvami ani rozlišením 1280*1024 samozřejmě nevyhovuje.

Podle diskusí a doporučení přátel bych rád pořídil 21" - 22" EIZO LCD monitor, klidně i starší.  Bohužel mám finanční limit +-15.000 Kč. Zaujaly mne dva cenově přijatelné S-IPS grafické LCD monitory:

1. grafické LCD EIZO L985EX za 12.000 Kč  www.kuku.cz/LCD-monitory-22-EIZO-L985EX.html se a zpracováním barev 10 bitově a 10 bitovou gamma korekcí, odezva 40 ms, kalibrovatelný

2. grafické LCD EIZO L997 za 18.000 Kč www.kuku.cz/LCD-monitory-22-EIZO-L997.html se a zpracováním barev 14 bitově a 10 bitovou gamma korekc, odezva 12 ms, kalibrovatelný

Máte někdo s těmito modely zkušenosti?

LCD monitor budu používat převéžně na úpravy fotografií ve Photoshopu, bežnou kancelářskou práci a internet. Hry nehraju, ale občas bych rád pustil DVD film. Bude odezva L985EX na film stačit? EIZO obvykle své LCD hodnotí přísně, ale přece jen 40 ms mi přijde hodně.

Poslední dotaz se týká barev a nastavení. Tato EIZA podle recenze v odkazu umožnují šestiosé nastavení RGB - CMY kanálů nezávisle. Bohužel vůbec nevím o co jde a jak se to nastavuje. Existuje nějaký postup, jak si monitor bez kalibrační sondy doma nastavit?

Předem děkuju za rady.

 

 

 

 

 

 

 

Canon EOS 450D

 

Fotobazar se zobrazí pouze přihlášeným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.