Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

zkušenosti s objektivem Canon EF 50 mm f/1,8 II

V kategorii

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat jestli máte někdo zkušenost s nejlevnějším objektivem Canon EF 50 mm f/1,8 II. Chtěl bych si ho jako doplňující k setovému objektivu 18-55 1:3.5-5.6 IS

Dále bych chtěl poradit jaký objektiv místo setového 55-200nn 1:4.5-5.6 II USM. Volba padla na Canon EF 70-200 mm f/4,0 L USM nebo na Sigma 70-200 mm F 2,8 II EX DG MACRO HSM pro Canon

Děkuji s pozdravem alkoholik

Obrázek uživatele dali

Tak nakonec jsem prodal 1.8 i s originální sluneční clonou za 1500,-, kdy jsem popsal jaké jsou s ním problémy. Ten kdo si ho koupil, mi psal, že na těle APS-C mu to dělalo taky problémy, ale na 5D mu to fotí bezchybně. Kamarád si nedávno v ostravském Megapixelu pořídil taky 1.8 a má stejné problémy jako jsem měl já, dal ho do reklamace, tak uvidíme. Nyní mám CANON EF 50mm 1.4 a fotí se ním výborně, když fotka nevyjde, tak je chyba na mé straně.

Obrázek uživatele dali

Kamarádovi objektiv vrátili ze AWH servisu zpět. Pořád to fotí stejně špatně :-(

Obrázek uživatele dali

Po třetí reklamaci, kdy jsem zaslal s objektivem i tělo je stav stále stejný. Fotky, kdy je fotografovaný objekt do vzdálenosti 5 metrů jsou ostré tak 4 z 10. Jakmile fotím celou postavu, neboli je objekt ve větší vzdálenosti od foťáku, tak není ostrá vůbec žádná fotka, možná tak 1 z 20. Nevím jestli je problém s ostřením nebo se jedná o něco jiného, jde o to, že kresba je otřesná. V hledáčku (není však dostatečně velký k přesnému posouzení) vidím, že objektiv zaostřil přesně, ale výsledná fotka je špatná. Škoda, tento objektiv je pro mě tím pádem nepoužitelný.

(omlouvám se za zmatek, přihlásil jsem se omylem pod starý účet dalivali)

Obrázek uživatele dalivali

Po třetí reklamaci, kdy jsem zaslal s objektivem i tělo je stav stále stejný. Fotky, kdy je fotografovaný objekt do vzdálenosti 5 metrů jsou ostré tak 4 z 10. Jakmile fotím celou postavu, neboli je objekt ve větší vzdálenosti od foťáku, tak není ostrá vůbec žádná fotka, možná tak 1 z 20. Nevím jestli je problém s ostřením nebo se jedná o něco jiného, jde o to, že kresba je otřesná. V hledáčku (není však dostatečně velký k přesnému posouzení) vidím, že objektiv zaostřil přesně, ale výsledná fotka je špatná. Škoda, tento objektiv je pro mě tím pádem nepoužitelný.

Obrázek uživatele kamil_m

Před pár dny jsem si ho (EF 50/1,8 II) koupil, doposud jsem jako pevnou padesátku používal Zeiss Pancolar 50 mm/1,8 přes redukci. Hlavně z důvodu, že ta práce přes redukci není moc pohodlná, na čipu je nastavena natvrdo clona 2 a tím pádem jsou vysoké clony expozičně mimo, pokud fotím na prioritu clony. Také ruční ostření s potvrzením zaostřovacího bodu probliknutím není nejpřesnější. Odhadem tak 50 procent fotek bylo zaostřeno mimo. S tímto EF 50/1,8 II jsem si tedy trošku polepšil s přesností zaostření, ale k mému překvapení ne o moc ... odpadu je méně, ale je. Dále můžu bez přemýšlení nad kompenzací expozice používat vyšší clony, to je plus. Kvalitu bokehu jsem zatím za těch pár dní nezkoumal, počítám že ten zeiss ho má lepší díky cloně s vyšším počtem lamel, ostrost bude asi tak nastejno. Ale to plastové provedení toho Canona je opravdu hrozné, jsem zvědav, jestli se vůbec dožije konce záruky :) A ten Pancolar si určitě ponechám nadále také :)

Obrázek uživatele dali

Úroveň plastového provedení při ceně cca 2700,- Kč mě nepřekvapila, dalo se s tím počítat. Jen jsem netušil, že míra odpadu bude až taková jaká je a věřím, že EF 50mm f/1.4 bude lepší jak mechanickým provedením, tak díky USM se podstatně sníží míra odpadu (jen už je to více jak trojnásobek ceny).

Obrázek uživatele dali

Mám půl roku CANON EF 50mm f/1.8 II a připadá mi, že neumím ostřit. Dělal jsem si doma testovací snímky na front/back focus, protože jsem měl pocit, že ostří kousek před/blíže/front, ale zjistil jsem, že zaostří někdy před a někdy za, ale málokdy správně. Jedná se mi především o snímky při otevřené cloně na 1.8 až třeba 2.8. Testoval jsem z ruky (když tak fotky můžu dát na úschovnu ke stažení k nahlédnutí). Připadá mi, že s tímto objektivem je zaostření taková nešikovná hra, která vám znepříjemňuje radost z fotografování. Nevím jak fungujou křížové snímače zaostřování v porovnání k cloně, akorát vím, že středový je nejcitlivější, ale jestli můžou mít problém při plně otevřené cloně oproti zacloněnému objektivu to nevím.?

O kom vím, že ho měl, tak ho jen chválí a já jsem fakt zklamaný. Když je fotka správně zaostřena, potom je však radost koukat, ale je jich fakt málo.

Zkuste něco poradit, čím by to mohlo být.? Ještě ho zkusím na jiném těle, tak dám vědět. Třeba je to nějaký nepodařený kousek, protože pořád věřím a doufám, že nejsem nepodařený fotograf :-)

Mám CANON EOS 40D

Obrázek uživatele filip122

Zdravím. Taky jsem měl ten pocit že neostří přesně a tak jsem se naučil, že vždy trochu přicloním. Tím se samozřejmě ztrácí jeho výhoda světelnosti ... Tvůj dotaz mne vyprovokoval k experimentům :) Udělal jsem teď řadu cvaků z okna i na blízko, no je to bohužel tak. Při focení na blízko při malé cloně jsem zlepšil úspěšnost, když jsem exponoval ihned po zaostření - pokud tam byla prodleva, tak jsem k nepřesnému zaostření přidal svůj nechtěný pohyb. Mám tento 50/1.8 už druhý, ten první vykazoval stejnou vadu, ale domníval jsem se že to bylo mým neopatrným zacházením tak jsem ho prodal. Zřejmě neplatí úplně, že za málo peněz hodně muziky. Čím větší světelnost objektivu, tím jsou větší technické nátoky na přesnost autofokusu a na to je asi už moc levný. Zajímalo by mne teď, jestli má někdo zkušenost i s 50/1.4 několikanásobně dražším, jestli je to lepší?

Obrázek uživatele dali

Děkuju Filipe za odpověď :-) Já mám ten problém se zaostřením i na delší vzdálenost (třeba 20 a více metrů), takže můj pohyb (čas 1/2000 a kratší), jako že se přiblížím s foťákem můžeme vyloučit. Je pravda, že konkrétně tuto zkušenost mám, když jsem fotil nápis/reklamu na střeše a zatím byla modrá obloha, tak to mohlo stížit situaci k ostření, ale přijde mi to běžné. Zvláštní je, že v hledáčku to vidím dobře zaostřené a přece je fotka neostrá, ono by to chtělo nejspíš hledáček vetší. Ještě jednou díky. Taky by mě zajímalo, jestli to dělá (doufám, že ne) na EF 50mm f/1.4? Škoda, že nejde teda využít světelnost tohoto objektivu na plno :-( A já se tak těšil.

Obrázek uživatele martinkamin

Zvláštní je, že v hledáčku to vidím dobře zaostřené a přece je fotka neostrá, ono by to chtělo nejspíš hledáček vetší. Nemáš vytočenou dioptrickou korekci?

Obrázek uživatele dali

Kdybys mi poslal mail, tak ti pošlu odkaz i s heslem a můžeš kouknout taky, kdybys chtěl. Můj mail je dalibor.valek(zavináč)gmail.com

Obrázek uživatele martinkamin

Problém EF 50 mm co jsi posílal je opravdu v objektivu, takové vady v aberaci a neostrosti nemají ani ty nejhorší zoomy!!! Do opravy.

Obrázek uživatele dali

Z AWH mi odpověděli: "Dobrý den,

pokud máte zájem můžeme u Vašeho objektivu provést technickou kontrolu.

Popřípadě pokud bude shledána závada opravu."

Objektiv jsem tedy dal do záruční opravy. Ještě jednou díky za rady a názory :-)

Obrázek uživatele martinkamin

OK, určitě napiš, jak to dopadlo

Obrázek uživatele dali

Po opravě šneku zaostřování, sesazení opt. soustavy, kontrole a seřízení v AWH jsem objektiv na druhý den nesl zpátky k reklamaci se stejným problémem. Takže opět čekám, jak to dopadne a padesátkou tím pádem nefotím dále :-(

Jinak na fotky jak to fotí po opravě se můžete kouknout tady: http://www.fotoradost.cz/test-ef-50mm-1-8-ii/

Ostřil jsem na střed (reklamu/billboard) středovým zaostřovacím bodem, poslední fotka je zaostřena manuálně.

Obrázek uživatele dali

Druhá reklamace bez opravy. Jejich vyjádření: Celkova kontrola pristroje podle zadani. Vse v toleranci udavane vyrobcem. Vracime zpet bez opravy.

Obrázek uživatele redakce

Rád poradím. Samozřejmě pošli na martin(tecka)kamin(zavinac)@canonklub.cz

Obrázek uživatele dali

Vytočenou dioptrickou korekci mám vzhledem ke svému zraku ;-) Teď jsem zkoušel sklo na kamarádově EOS 50D a stejné výsledky :-( Poslal jsem dotaz do AWH i s ilustračními fotografiemi, tak uvidím. Díky za starost Martine ;-)

Obrázek uživatele filip122

Ráno jsem tam posílal dotaz a odpověděli "Dobrý den, dáno konstrukcí a cenovou relací." Ti se budou divit jaký je najednou zájem o tuto informaci :)

Obrázek uživatele dali

To vedět dříve, tak to nechcu. Na druhou stranu, tolik chvály na něj, tak jsem z toho teď v rozpacích a trochu zklamaný, po tom co jsem si říkal konečně mám hodně muziky za málo peněz a ono ve výsledku té muziky je asi přiměřeně. Jsem zvědavý, co AWH odpoví mně (jestli vůbec odpoví) ;-)

Obrázek uživatele Gato

 Ahoj alkoholiku: tak jsem dnes donesl domu pučený objektiv canon ef 50mm f/1.8 II - no a musim uznat velke zklamani. Ostření opravdu použitelné tak na 20% (tzv. každa 2 fotka z deseti jakžtakž ostra,foceno za dobrých svět. podmínek), jelikož jsem si ho chtěl pořídit na focení koček,ale prostě to nebylo ono,vubec motůrek nestíhal. Pak jsem si tedy řekl, jak už je tu všude a ne jenom tu řečeno "za málo peněž hodně muziky"  a ""super kreslí" atd. Přepnul jsem na manuál, zaostřil na nepohyblivý předmět a bum, zase zklamání. Pravda je, že samozřejmě kvalita je o něco lepší než li seták, ale pak jsem na muj canon eos 1000d nasadil redukci, připevnil carl zeiss jena 35/2.4 a pak se děly věci ... jako vždy toto staré sklo zabodovalo na plné čáře, kde 50tka canon lapala po dechu si czj pobrukovala...takže další zklamání .... za canon 50mm 1.8 II bych tedy nedal ani 1500 kč, jelikož ostření pomale nepresne, kresba taky žádné terno a jako základák taky nevyhovuje ... sice jde pevne stare sklo jen jako manual, ale s prihlednutim na nepresnou funkcnost automatiky 50 mm canon nechci kupovat sklo, z ktereho se stane pro mne dalsi zbytecne sklo na ktere se prasi ... mimo jine porizovaci cena czj byla neco kolem 400 kč... z toho tedy vyplívá, že si radši našetřím na opravdu kvalitní sklo s dobrým aut. ostřením, jelikož to je to, co je výhoda u nových skel oproti starším, když chce člověk fotit pohyb a potřebuje rychlost ostření.

Snad se tedy nikoho nedotknu svým názorem a nebude to brát jako, že se snažím hanit tento dostupný objektiv od canonu.

Ahoj Gato 

Obrázek uživatele QS FOTO

I já ho mám 50F1,8 .. dostal jsem ho zadarmo od kamaráda, že mu spadl a protože je to plastová hračka sabsencí nějakých šroubků a vše drží pouze  na zacvakávacích pojistkách tak se mu rozlítl na 3 kusy .. nechtěl ho a já si ho složil s trochou námahy. Bohužel ostření díky své krátké dráze která byla po pádu ještě více zkrácena nefungovalo na více jak 2mm tam a 2 mm zpět :) tedy jsme přemnul na MF a nemohu říct jedinou výtku při párty či horším osvětlení je to sklo naprosto vborně v porovnání se setovými skly a za slunce dobře nastavené clony a času dělá totosklotémeř zázraky.. ledaskdo nadává protože se většinou spoléhají na automatiku ( co se ostření týče ) já si snadno odvykl na autofocus , možná tím že fotím převážně makro a AF nemá v makrofocení žádný význam .  Sklo mohu jen vynáchválit ale chce to sním trpelivost a velmi citlivou ruku.

Obrázek uživatele peprmintka_s_rumem

Jojo, pevná padesátka 1,8 je dobrá volba. Díky kanoňáckýmu přepočtu 1,6 se z něj stává ideální objektiv pro portréty. Trochu nepříjemný je akorát manuální ostření nebo ostření přes live previev, na přeostření z minima na nekonečno je jenom krátká dráha ostřícího kroužku, plasty se trochu viklají, nastavení je nejisté a tudíž přesně se strefit je trochu problém. Ale těm co ostří s autofokusem to nebude vadit.

Zoomy mají kresbu pozorovatelně horší, trochu se mu vyrovnává 17-55/2,8. (taky mám) Ale cena, rozměry a hmotnost se nedají srovnávat!!

P.S. Co piješ???

Obrázek uživatele milss69

ahoj, já tohle sklo mám a je vynikající, jsem max spokojen. Co se týká obrazu je parádní a to co mu ostatní vytýkají, mě celkem v botě netlačí, protože mě jde hlavně o obraz. Ano, je pravda, že je hlučný atd., ale fotky jsou z něho parádní a to je myslím to nejdůležitější. Vždyť k čemu by bylo krásné tiché, rychlé sklo, když fotky by stály za h... :-)

Obrázek uživatele rockab

Vlastnim objektiv Canon EF 50 mm f/1,8 II uz rok a muzu ho jen doporucit. Samozrejme ze clovek nemuze cekat zazraky, ale prece jen je to pevne ,,sklo'' tak ze fotografie jsou vyrazne ostrejsi nez ze zakladniho objektivu. Ze je pomaly bych ani nerekl, spis hlucny. Ostreni neni vzdy 100%-ni, telo je plastove, ale co by chtel clovek za 2500,- Jinak pokud bych nesetril, sel bych asi do Canon EF 50mm f/1.4 USM.

Obrázek uživatele Martinko_Egres

Nad ním som premýšľal aj ja a odporúčam prečítať toto: http://www.fotoradce.cz/srovnavaci-test-sigma-501-4-ex-dg-hsm-a-canon-50... a celkom premýšľam nad tou sigmou - ostrejšia, svetlejšia, väčšia, rovno aj s clonou :) Síce sa na mňa bude admin hnevať, ale snád mi to prepáči :)

Obrázek uživatele citizen3

Koupil jsem tenhle objektiv z druhé ruky,  obrazové výsledky s přihlédnutím k ceně naprosto skvělé. Ale chci se zeptat, jelikož jsem neměl možnost vyzkoušet nový kus, jestli je normální, že při ručním ostření jakoby lehce drhne, prostě pohyb kroužku není zcela plynulý. Je to daň za levné plastové zpracování,nebo to nové kusy nedělají a je to vada? Díky za odpověď

                       

Obrázek uživatele Martinko_Egres

 Ja mám tento objektív asi rok a môžem ho každému len doporučiť. Je malý (jeho maximálna dĺžka je tak okolo 5cm), maximálne spratný a ľahučký. Vhodný je celkom aj na street foto lebo sa ho ľudia neboja tak akonapríklad Canon EF 70-300 to keď vytiahnem v meste tak sa ľudia stavajú do pozoru. S 50mm 1,8 fotím potréty, najradšej na "plnou díru" jeho kresba na 1.8 je dobrá, robí to krásny bokeh, po priclonení je kresba ešte krajšia, bokeh trošku slabší, ale rozhodne by som ho nevymenil za nič, nafotil som sním najkrajšie fotky. Ak by som si mal niečo iné kupovať časom tak jedine Canon EF 50 mm 1,4, kvôli USM motoru, lebo ten môj (1,8 má obyčajný AC motor) sem tam preostrý, hučí a nie je taký rýchly, no rozhodne sa na to dá zvykúť. Pomer cena výkon je geniálny. Na slovensku ho možno kúpiť za 100 eur, 50mm 1,4 za trikrát toľko a 1,2 za 1,500... 

 

 

Obrázek uživatele martinkamin

tak to bych doporučil na street 85 f/1.8 na APS-C je to nejvhodnější. Stejně nenápadný, USM motor, dobrý ostření na 7D a cena velice příznivá kolem 11 000! Parametry jsou v katalogu.

Obrázek uživatele Soth

Ahoj 50 /F1,8 II mam a je to krasne lehkej plastacek, kterej umi moc pekny fotky - rozhodne do nej jdi - jedina vada je pomalejsi a hlucnejsi ostreni, ale pomer cena / vykon je vybornej.

A k tomu teleti - rukama mi prosly obe skla a popravde Sigma je tezka (cca 1,25 kila) a ma fest mekkou kresbu (rika se to o nich obecne) a docela aberuje - minimalne ty 2 kusy, ktere jsem mel, vazne nestaly za moc a od Sigma objektivu mne osobne odradily nadobro...

Canoni 70-200 /F L USM je uzasny sklo - rychle a tise ostri, vystup je ostrej a vazi jen cca 3/4 kila a to pri celym dnu v ZOO ocenis... Za tech cca 15 K, ktere dnes stoji dostanes paradni sklo. Ale jelikoz je to levnejsi L sklo tak nebyva v cene stativova objimka - doporucuju koupit neznackovou, ktera stoji cca 1/3 toho co Canoni original... Ja osobne stabilizaci nejak sxtremne nevyuzil, takze vazne staci varianta bez IS a trebas k tomu monopod za 600,-...

Pro porovnani - tady mas zabery na plnou diru z obou skel:

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?L...

 

Dobry svetlo a stastnou ruku pri volbe skla

 Taky jsem asi ponekud pozadu, ale kdyz uz jsem se dokopal a neco napsal... :)

 

Obrázek uživatele Daniel Drašar

Pracuji na menším článku o 50mm 1.8. Musíte ale počkat po zkouškovém, teď nestíhám:-)

Obrázek uživatele stanava

50/1.8 je dobrá a levná volba, měl jsem ho...Nicméně jsem pořídil z druhé ruky 50/1.4 a je to o dost lepší - ostření se "chytá i v horších světelných podmínkách, a navíc přitom "nebzučí" USM...a kreslí nádherně....nicméně i s tou 50/1.8 se dají udělat nádherný fotky.....zvláště pokud jsi zvyklý fotit seťákem .....-)))

Teláč 70-200/4 L mám také, po krátkém dobrodružství se starším 90-300 IS je to za ty prachy super sklo!! Pokud si přidáš na světelnost /2.8, budeš na tom líp, záleží co s ním chceš fotit. Já ho mám na letadla, a docela mi stačí. Se světlem na obloze není problém...-)) Sigmu jsem měl půjčenou a byla o dost "línější"...

..a teď koukám, že už jsem časově o dost pozadu za dotazem...no třeba se to někomu bude hodit.:.-)

Dobré světlo!!

Obrázek uživatele jprovaznik

Mám C50/1,8 asi 14 dní a je naprosto super! Ale jen pokud se přicloní na f4. Je neuvěřitelné že jinak pekelně drahý Canon udělal tak dobrý objektiv za 2,7tis Kč. Na Fullfram je prý ještě lepší, ovšem zase přicloněný na f4 a výše. V ostrosti málokterý objektiv má na tento. Mám ještě C70-200/4 L IS, možná jsem měl vzít verzi 2,8 ale odradila mne ta hrozná cena (kdyby to byl rozdíl 10tis tak by asi nebylo co řešit). Světelnější je samozřejmě lepší pro použití jak polarizačních a přechodových filtrů, tak i pro použití extednerů. Ta 70-200/4 je ale potřeba vzít zásadně s IS. Bez ní nebo bez stativu nic nevyfotíš-leda tak na Sahaře :-)

www.provaznik.eu

Obrázek uživatele palard

Mám C50/1,8 asi 14 dní a je naprosto super! Ale jen pokud se přicloní na f4. Je neuvěřitelné že jinak pekelně drahý Canon udělal tak dobrý objektiv za 2,7tis Kč. Na Fullfram je prý ještě lepší, ovšem zase přicloněný na f4 a výše. V ostrosti málokterý objektiv má na tento.

Souhlas za málo pěněz hodně muziky

Mám ještě C70-200/4 L IS, možná jsem měl vzít verzi 2,8 ale odradila mne ta hrozná cena (kdyby to byl rozdíl 10tis tak by asi nebylo co řešit). Světelnější je samozřejmě lepší pro použití jak polarizačních a přechodových filtrů, tak i pro použití extednerů. Ta 70-200/4 je ale potřeba vzít zásadně s IS. Bez ní nebo bez stativu nic nevyfotíš-leda tak na Sahaře :-)

Asi takto. Já vzal 2.8, protože jsem neměl problém s rozpočtem. Nejlepší je mít oba 4 i 2.8, protože hmotnost 1,5 kg verze 2.8 je hlavně při cestování děsivá

Dobré světlo

T

Obrázek uživatele J.F.M.

Já se  rozmýšlím mezi 70-200/4L IS a 2,5 bez stabilizace stojí přibližně stejně. Katerý by jsi mi doporuči na reportážní foto.

Obrázek uživatele palard

Tak osobně bych preferoval spíše bez stabilizace. Stějně reportáž je hodně o pohybu, takže bude chybět spíše světlo než stabilizace, takže něco světlejšího, tedy 2.8.

Šťastnou ruku

T

Obrázek uživatele dady

 Naprosto souhlasím.

My, co jsme ze staré gardy jsme za vyhovující světelnost považovali u krátkých ohnisem nejhůř F2,8 a u delších ohnisek (od 100-500) f4 nebo 5,6 (klasika - třeba Sonary, Pentakony či Orestegory).

Dnes se do setových objektivů dávají "černé díry" (f4-5,6) typu zoom (se soudečkovým zkreslením, atd)  Samozřejmě - jsou podstatně levnější výrobně (a menší i lehčí - a "dohání" se to  stabilizací).

 

Obrázek uživatele leona

tento výborný portrétový objektiv mám asi 3 týdny a je opravdu za ty peníze super. a světelnost opravdu bezva

Obrázek uživatele Japekar

Je to rozhodne zajimavy sklo za ty penize ale musi se dost hlidat, uz se mi parkrat provedlo proostrit. Jinak docela fajn sklicko.

Obrázek uživatele Ladislav Friedrich

Zdravím, sám jsem se rozhodoval mezi Canon 50/1,8, 50/1,4 nebo Sigma 50/1,4. Zvítězila na plné čáře Sigma co se týče kvality zpracování optiky oddolnosti vůči vadám. Je sice ze tří jmenovaných nejdraší, ale investice do ní se vyplatí. Jinak z Canonů bych volil 50/1,4. Canon 50/1,2 je na danou cenu velice špatný objektiv. Má veliké problémy s chromatickou aberací v celém obraze. Což se dalo při této světelnosti čekat.

Obrázek uživatele jar66

Ahoj,

koupil jsem si sigmu 50 1,4. Pak jsem měl možnost tento objektiv srovnat s canonem 50 1,4 a 1,8. Dle recenzí má být sigma nejlepší, ale u mne nebyl (dobře zaplacené, podplacené testy). Všechny pořízené snímky tímto objektivem byly špatně zaostřené a jako zamlžené. Testováno na tělech 400, 40, 50 a 5. Sigma 1,4 je srovnatelná tak 1,8 canonem dle obrazových kvalit. Lepších snímků bylo dosaženo i na  zoom objektivech. Raději jsem se toho skla rychle zbavil, nedoporučuji , navíc i problémy s prodejcem a servisem. Za dané peníze bude velmi zklamáni.

Obrázek uživatele lertimir

50/1,8 je za tu cenu úžasný objektiv. je ostrý téměř jako 50/1,4 a i v některé oblasti lepší než 50/1,2L kde to Canon tlačí do obrovské díry a ostrost trochu trpí. možné recenze. 1) http://www.dpreview.com/lensreviews/canon_50_1p8_ii_c16/ 2) http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-50mm-f-1.8-II-Lens-R... 3) http://www.photozone.de/canon-eos/160-canon-ef-50mm-f18-ii-test-report--... Asi největší minus je hrozný bookeh, clona je jen 5 listů a je to vidět. Pro zoom je základní otázka jestli potřebuješ světlost 2,8 jestli máš AF který ji používá (mnohé těla mají pro centrální bod případně i jinde 2 fokusové elementy standard pro 5,6 a přesnější pro 2,8) sám tuhle sigmu mám a hodně používám. Doporučoval bych si zajít do fotoprodejny s tělem a vyzkoušet jestli spolupracuje opravdu dobře a nemá back/front fokus. Pokud nepotřebuješ díru 2,8 tak Canon70-200/4 je dobrá volba.

Obrázek uživatele palard

zdravím alkoholika. Pokud na APS-C čip tak je to super volba, já si ale vybral svetelnější verzi f/1.4 II, jediná obrovská nevýhoda je, že ani jeden neumí ostřit pod 45 cm, takže mnohdy ho nelze úplně využít...

Canon EF 70-200 mm f/4,0 L USM je správná volba, bez debaty. Já jsem ale šel do IS, protože udržet 200mm není až taková sranda, zjeména pokud to sklo máš 4.0 a ne 2.8, takže za plného slunce máš při času 250 a cloně 8 v postatě jen dvě clonové čísla a konec... Zvaž IS. Pokud necestuješ a není problém váha, já jsem si jej vybral

Obrázek uživatele dady

 O kvalitě

(bez ohledu na cenu) tohoto objektivu netřeba diskutovat.

50/1,8 - perfektní cena/výkon

Doporučuji např. srovnání se "setovým" (a chváleným) objektivem Canon EF-S 17-85 f4-5,6 IS USM

(i když pro test jsou použity různé stroje EOS 50D / EOS1Ds MarkIII - což je jiná liga)

ovšem kresbu Mark nezlepší (pokud je test v obou případech na celý čip pak detainí rozlišení ano) :

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=251&Camera=474&Sample=0&FLI=3&API=1&LensComp=105&CameraComp=453&SampleComp=0&FLIComp=0&APIComp

Já ho tahám (tedy v pevné krabičce) sebou okolo rybníků jako "doplněk" svých 400 mm objektivů (na nějakou tu krajinku ap.)

Jeho ostrost je skvělá,  AF slušný. Váha a cena zanedbatelná (což je pro mne rozhodující).

Samozřejmě vyžaduje slušné zacházení (ale který objektiv ne?)

Fotím hlavně ptáky a sport - Canon EOS 50D a 7D

Stabilizace (u krátkých resp. krajinářských objektivů) je k ničemu - viz Švejk. 

a) Zásadně ji vypínám. (nepotřebuji ji - slabé světlo řeším u dynamiky vyšším ISO nebo u statiky oporou či stativem)

b) Pohybující se předmět stabilizace (logicky) nezaostří "delším neroztřeseným" časem (to je blbost).

Už Švejk říkal "pane wachmajstr, nádraží se fotí snadno, neuteče.."

c) objektiv se stabilizací je :

- dražší (podstatně)

- choulostivější (na jakékoliv "poklepy", nárazy ap.)

- těžší

- oprava je sakra drahá

Howgh.

 

Obrázek uživatele palard

Tak nevím, srovnávat 50tku se světelností 1.8 a zoom 4-5.6 mi přijde jako nerozum. Prostě na FF je hloubka ostrosti na 1.8 pá milimetrů

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.