Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Redukce na starý skla

V kategorii

 Zdravím Canoňáci, máte někdo zkušenost s závitovými objektivy na Canonech? Konkrétně jde o tradiční M42, ale i o méně tradiční M39. Vlastně si myslím, že by to možná zasloužilo vlastní sekci (co ty na to Martine?). Ale k věci, zkoušel jste to někdo? Pátral jsem po netu, sehnat se dají, ale zajímá mě osobní zkušenost.

Obrázek uživatele martinkamin

 Něco jsem psal tady na Canonklubu při testu m42 ruských železných skel  200 f/4 váží jako dělový náboj ...

http://www.canonklub.cz/clanek/pouzivani-starickych-objektivu-m42-na-canonu

 

Obrázek uživatele SIVY VLK

 

   ...A to si možno ešte nemal v ruke SONNAR 200/2,8,Pentacon 300/4 alebo Helios 40-1 (85/1,5)..ale tá váha je aj výhodou : na udržanie potrebuješ väčšiu silu a tým pádom sa automaticky lepšie postavíš..a nepohneš záber..A prečo sú ťažké tieto staré objektívy to dúfam vieš..JE TAM TOTIŽ POCTIVÉ OPTICKÉ SKLO A KOV,ŽIADNY PLAST A OPTICKÝ POLYMÉR..a kedy bolo veľmi zle tak tým objektívom utlčieš aj svorku vlkov..alebo medveďa..HOWGH !!! :))) :))) :)))

Obrázek uživatele martinkamin

Ještě doplním - je to opruz ručně ostřit, hlavně na plnou díru opravdu nevíš, jestli to máš zaostřené, vyleze slunce (u moře) a na disleji nepoznáš nic...

Obrázek uživatele martinkamin

 Jo mám a to dost trisní. namontoval jsem starý Pentacon 20 mm f 2.8 na 5D a když jsem to srovnal se zoomem 16-35 už nikdy jej na tom těle nechci. Bláto :(

Taky jsem zkoušel 200 mm 4 nebo 5.6 a při srovnání se zoomem 70-200 zase propastný rozdíl. Chromatická aberace hrůza, ostrost hrůza. Pokud nemáš jasno  a zdůvodněno, proč chceš M42, nedělej to. To je má rada 

Obrázek uživatele SIVY VLK

 

  ...asi si mal šťastie na neostré kusy M42..každý FOTOGRAF vie že pevné ohniská sú VŽDY lepšie ako transfokátory..Ja mám sklá od 20mm do 300mm a nepredal by som nikdy ani jeden..o chromatickej vade sa nemienim hádať-je jasné že staré sklá na plný otvor ju majú,ale stačí trošku pricloniť a stratí sa.. 

Obrázek uživatele Obcasny fotograf

No, viděl jsem pár obrázků ze starých M42kových Pentaxových skel a ty byly moc fajn.  A teď mě napadlo vyzkoušet pár objektivů co mám na Voigtlander Bessa R, ten používá M39. Mám k němu třeba moc pěknou 4,5/15mm. Tak bych to rád testnul. Jakou jsi na to použi redukci? S čipem, značkovou nebo DIY z Paladixu? Třeba Škoda nabízí výrobu na zakázku, jen mě zajímaj ty osobní zkušenosti i z různejma typama redukcí.

Obrázek uživatele martinkamin

 Jednoduchou jen závit M42 <-> bajonet a pak focení v A, takže ruční nastavení slony na  objektivu, ruční zaostření a pak spoušť

Obrázek uživatele Obcasny fotograf

Počkám jestli se někdo neozve a pak to asi objednám u toho Škody. S případnými výsledky se pochlubím, možná to někoho bude zajímat.

Obrázek uživatele Obcasny fotograf

Počkám jestli se někdo neozve a pak to asi objednám u toho Škody. S případnými výsledky se pochlubím, možná to někoho bude zajímat.

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.