Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Pokrytí celého rozsahu

V kategorii

Co je lepší kombinovat napříkald kvalitní objektiv 24-105/4L IS USM s konvertorem 2x, nebo je lepší místo konvertoru který snižije kvalitu a světelnost koupit méně kvalitní objektiv 70-300/4,5-5,6 IS USM

Obrázek uživatele lertimir

No trošku se divím že doposud nikdo neodpověděl.  Podle mne 24-105/4 není špičkový objektiv, jen dobrý základní zoom.

Kombinovat 24-105/4L s konvertorem moc nejde. Konvertor udělá to, že roztáhne objektivu zobrazované pole. tím současně se musí snížit intenzita osvětlení na chip. takže z 24-105/4 dostaneš 48-210/8. A základní clona u objektivu 8 je hrozně moc. Standardně zaostřovací senzory fungují pouze do clony 5,6. Nevím jak je to s konvertorem ale myslím že už budou mimo a zbude jen ruční ostření.

To co by mne vadilo na obou řešeních je malá maximální clona. Velká základní díra dává možnost krátkých časů a malé hloubky ostrosti. Takže bych doporučoval uvažovat i o objektivech 70-200/2,8. Nový od canon je hodně drahý, ale Sigma a Tamron jsou levnější a např Sigma se dá pořídit cca za 13-15k. A objektivy s clonou 2,8 se už s konvertorem 2x kombinovat dají.

 

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.