Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Canon EF 400mm f/5,6 L USM

V kategorii

Ahoj všem příznivcům.

Máte někdo zkušenosti s tímto objektivem? Jaké?

Také jsem se chtěla zeptat, kde je tady k nahlédnutí katalog objektivů - Objektivy Canon? Katalog fotoaparátů vidím, reklamní banner na objektivy ale nikam nevede.

děkuji, NadaK2

Obrázek uživatele martinkamin

Zdravím.

Tento objektiv jsem původně chtěl koupit od nějakého Slováka na inzertát, ale nakonec mi vyšel o 10000 levnější, když jsem si jej koupil v USA (i se clem i s DPH).

Sklo doporučují všichni, kdo fotí nerychlé scény venku, není úplně světelné, ale i na plnou díru se s ním dá fotit ostře. Navíc v kombinaci s KENKO trafem dává úžásné výsledky, když máš APS-C, tak se dostaneš na 900 mm, což při světelnosti 8 je fantastická věc. Takže ano, pokud nemáš na 500 L IS 4, tento stojí cca 25000 a je to výtečné sklo.

Oceňuji i to, že je lehký a malý (skladný).

Martin

Obrázek uživatele NadaK2

Ahoj Romane,

děkuji za odpověď.  Také zvažuji nákup v USA, jen nevím, z jakého e-shopu. Uměl bys mi nějaký doporučit?

Fotím na FF i crop, takže jeho vlastnosti a hlavně těch 900 bude bomba. Pro mne je rozhodující  cena ( pro koho dnes není?) i hmotnost objektivu, už ted tahám 10 kg v batohu. Nějak nerozumí té ceně, na MEGAPIXELu je cena  za CANON EF 500 mm /4  IS USM 169 990 Kč s DPH. Nespletl ses? Právě cena mi přišla přijatelná v poměru k jeho kvalitám, rozměru i váze.

NadaK2

... už vím, měls na mysli sklo 300/4 L IS USM, pak ta cena odpovídá. Ohledeně tohoto rozhodování, zda 300/4 nebo 400/5,6 mám právě více a lepší doporučení na tu 400/5,6.  NadaK2

Obrázek uživatele martinkamin

 Nespletl ses? Právě cena mi přišla přijatelná v poměru k jeho kvalitám, rozměru i váze.

Ahoj, jasněže spletl :) , hovořil jsem o 400 mm 5.6 L, je lehký, skladný a pro začátky vyhovující. V ČR stojí moc a i v USA jsem na něj čekal měsíc :(

 

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.