Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Zpráva ze setkání CanonClubu na Chvojenu

Zpráva ze setkání CanonClubu na Chvojenu

Pošlete tento článek známým

Vydáno: 12. 11. 2012
Autor: martinkamin

Další naše fotografické setkání, tentokrát u příležitosti 4. výročí založení CanonClubu jsme uspořádali na Chvojenu, keltském sídle se silným významem - minimálně v duchovní a energetické oblasti, ale pro nás také ve fotografické, protože okolí mezi Benešovem a Neveklovem je fotograficky významná lokalita.

Historií sídla nás po prvním focení a zkoušení provedl ochotný Václav VII. Josef Potůček z Mezihoří člen rytířského řádu sv. Václava - za jehož výklad a ochotu nás pustit na věž - viz dále - moc děkujeme.

Setkání jsme organizovali nejdříve na Chvojenu a blízkém okolí a pak jsme se přesunuli na menší Chvojínek, kostelík u Neveklova. Připomínám jen, že jsme na zkoušení a testování tři nové produkty Canonu z léta, a to EOS 5D Mark III a EOS 650D plus jedno sklo pancake 40 mm f/2.8 STM. Každý si mohl libovolně vyzkoušet.

Prohlídka vnitřku kostela zasvěceného sv. Jakubovi a sv. Václavovi s výkladem pana Potůčka pak pokračovala ve věži, kde jsme měli možnosti si vyfotit Konopiště z výšky 20 metrů. To se opravdu hodil můj objektiv 400 mm f/5.6L USM, ještě jsme přidali konvertor 1,4X - ještě že mě napadlo ho vzít s sebou.


Po druhé jsme se přesunuli na Chvojínek a cestu proložili zahřívacím obědem. Chojínek, který je výraznou dominantou vedle Neštětické hory, je skromný kostelík na kopečku. Jeho footgrafování při stmívání a ve tmě s blesky a při asistenci ostatních stálo za to, že jsme někteří opravdu promrzli (třeba Jiří Švarc).

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.