Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Fujifilm X-S1: nový prémiový superzoom

Fujifilm X-S1: nový prémiový superzoom

Pošlete tento článek známým

Vydáno: 29. 11. 2011
Autor: Tomas Pribyl

 „Série X“ (X Series) od Fujifilmu má nový (pokud dobře počítáme, tak již třetí) přírůstek do rodiny. Novorozence je kompakt X-S1: nejde ovšem o žádné nedochůdče, které potřebuje dozrát, nýbrž o špičkový vyzrálý systém. O tom svědčí i skutečnost, že v jeho těle bije srdce v podobě dvoutřetinového senzoru CMOS 12 Mpix ze staršího bratříčka X10.

Pokud už hovoříme o superzoomu, je jistě vhodné seznámit s jeho technickými parametry. Pak vězte, že optická je 26násobný (digitální je 52násobný; díky technologii Intelligent Digital Zoom pak prakticky bez ztráty kvality obrazu, jak je v podobných případech obvyklé). Sedmnáctielementový objektiv má dále ekvivalent 24-624 mm pro F2,8-5,6. X-S1 umožňuje fotografování ve formátu Raw, pro pohodlí má elektronický hledáček obsahující 1,44 miliónu bodů nebo LCD panel (460 tisíc bodů). Pro snadnější úchop je metalická schránka pogumovaná.

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.