Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Tak nám zabili Provia 400X paní Mullerová

Tak nám zabili Provia 400X paní Mullerová

Pošlete tento článek známým

Vydáno: 22. 7. 2013
Autor: martinkamin

Soumrak filmůSkoro by se mohlo začít jako v české haškovské klasice: "Tak nám zabili Ferdinanda," řekla posluhovačka panu Švejkovi. "Kterýho Ferdinanda, paní Müllerová?" otázal se Švejk.

Podobně: "Tak FUJIFILM přestala vyrábět další filmy: černobílý Neopan 400 B&W a diapozitivní Provia 400X". Když se tato zpráva objevila na Facebooku, moc jsem jí nevěřil.

FUJIFILM PROVIA 100FOvěřoval jsem si tuto informaci také přímo u FUJIFILM, kde zatím čtyřstovka slide stále je v produktech, černobílý už tam není vůbec. Poprvé se zpráva objevila u jednoho prodejce na jeho Facebook stránce. Většina komentářů je negativních, jsou i tací, co píšou: "měl bych 'čeknout' svůj mrazák..."

Každopádně zpráva nevypadá příjemně, počet negativních černobílých materiálů a také pozitivních - které mám rád - postupně upadá. Přitom mám pocit, že v mém okolí lidé stále fotí a pracují s klasikou.

FUJIFILM PROVIA 400XPrvní signály vyslala FUJIFILM už v červenci 2012, kdy ukončila mé oblíbené Fujichrome Velvia 100F a Velvia 50.

Začal jsem tedy zkoumat, kde se u nás dají klasické materiály nakoupit (kinofilmové), bylo to ale úděsné zjištění, Fotolab, nemá v nabídce nic, Megapixel, nic, Foto Škoda právě předělává e-shop, ale v cache jsem něco našel tady a skladem...

Osobně fotím 80 % na pozitivní kinofilmy. Na co fotíte teď a kde to nakupujte? Prosím tipy do komentářů.

 

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.