Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Konec spekulacím - EOS 7D Mark II nebude - je jen nový firmware

Konec spekulacím - EOS 7D Mark II nebude - je jen nový firmware

Pošlete tento článek známým

Vydáno: 28. 6. 2012
Autor: redakce

Když Canon uvedl na trh fotoaparát EOS 7D udělal s ním díru do fotografického světa. Nový firmware vám umožní v sériovém snímání pořídit až 25 snímků do mezipaměti; jak se jim podařilo nafouknout paměť bufferu se dočtete v článku dále. Můžete si nastavit přizpůsobení automatické citlivosti známé jako Auto ISO, řídit záznam zvuku, vyvolávat RAWy ještě ve fotoaparátu a hodnotit snímky po jejich pořízení.

Skvěle vybavený, dobře zapouzdřený fotoaparát jako první mohl bezdrátově řídit Canon Speedlite blesky jako master prostřednictvím interního blesku, a k tomu přidal 8 snímků za sekundu, 19bodový AF, dva DIGIC 4 procesory, Full HD video a 3palcový displej. Dnes - téměř tři roky poté - oznámil nový firmware. Ten představuje zcela zásadní změnu v možnostech zrcadlovky. Navíc k EOS 7D můžete nyní připojit GPS jednotlu GP-E2. Původní verzi EOS 7D jsme rozsáhle testovali a recenzovali na CanonClubu v naší recenzi.

Informace v katalogu Informace o prvním upgrade firmwaru Rozsáhlá recenze EOS 7D Test našeho fotoklubu na fotoexpedici v Doubici v Českém Švýcarsku

Novinky v novém firmwaru

 • Maximální počet snímků v RAW 25
 • Možnost upravovat fotografie ve fotoaparátu
 • Označkovat fotografie ve fotoaparátu
 • Měnit velikosti fotografií
 • Auto ISO, nové možnosti a rozsah ISO 400-6400
 • Ruční řízení úrovně záznamu zvuku
 • Podpora GPS jednotky
 • Nastavení jak nazývat jména fotografií
 • Časové zóny
 • Rychlejší procházení zvětšených fotografií
 • Nové okno pro rychlé řízení při přehrávání

EOS 7D s čipem velikosti APS-C doznala novým firmwarem tak významných změn, že považujeme za téměř nemožné, aby Canon letos uvedl na trh nástupce EOS 7D, o kterém se často spekulovalo mezi fotografy. Vždyť v listopadu bude mít 7D tříleté výročí.

Jak Canon dosáhl zvětšení bufferu?
Pro redakci to byla nejdříve záhada, protože se jedná o upgrade firmware, Canon nemůže prostě zvětšit velikost fyzické interní paměti. Odpověď jsme našli přímo ve zprávě, kterou Canon poslal médiím. Inženýři Canonu vzali nové algoritmy z vlajkové řady EOS 1, které lépe pracují s pamětí a díky tomu se jim podařilo uvolnit více paměti pro cache před zápisem fotografií na paměťovou kartu.

Fotografové tak získají pouze nahráním nového firmwaru fotoaparát schopný uložit až 25 snímků do mezipaměti před zápisem na kartu = mnohem rychlejší focení. Nyní můžete fotografovat rychlostí 8 sn./s více jak 3 sekundy, za které uděláte 25 snímků. Pro fotografie JPG to je až 130 fotografií!

Úpravy fotografií ve fotoaparátu
Tuto vlastnost možná někdo používáte, takže jen pro pořádek. Nový firmware dovoluje fotografovi upravit některé vlastnosti pořízené fotografie a uložit novou jako JPG.

Takže například:

 • korigovat vady jako peripheral illumination,
 • zkreslení (distortion),
 • chromatickou vadu (chromatic aberration),
 • upravovat vyvážení bílé (white balance),
 • ostrost (sharpness),
 • styl fotografie (Picture Style),
 • a další parametry.

JPG fotografie mohou být také zmenšeny bez toho, že byste je museli nahrávat do počítače.

AutoISO - nutnost pro snadné natáčení zrcadlovkou
EOS 7D s novým 2. firmwarem poskytuje nové možnosti pro fotografování a natáčení. Nová vlastnost pro automatické nastavování citlivosti dovoluje fotografovi nastavit nastavit rozsah, ve kterém se může ISO automaticky měnit (ISO 400 - 6400). Usnadňuje to fotografování ve světelně komplexním prostředí a také natáčení, kdy rychlost závěrky nesmí klesnou pod 1/50 - doporučeno.

Natáčení ve Full HD dovoluje nyní zaznamenat 16bitový stereo zvuk se vzorkováním 48 kHz a manuálně řídit úroveň nahrávání zvuku. Nová 7D je vybavena také filtrem pro pro snížení šumu vznikajícího při prudkém větru do mikrofonů.

V novém firmwaru je zabudována podpora modulu GPS Receiver GP-E2. Ten nasunete na sáňky blesku a propojíte s tělem fotoaparátu. Při fotografování pak jednotka informace o zeměpisné šířce a délce a nadmřské výšce, včetně směru focení ukládá do EXIF příslušného JPG souboru. Je to systém plně kompatibilní s Google Maps.

Firmware bude k dispozici v srpnu. Připojte se k nám do klubu na Facebook, budeme vás včas informovat až nový firmware Canon vydá v srpnu.

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.