Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Jak používat odrazné desky - více na fotofestivalu v Českém Krumlově

Jak používat odrazné desky - více na fotofestivalu v Českém Krumlově

Pošlete tento článek známým

Vydáno: 30. 5. 2013
Autor: martinkamin

fotofestivalFotoexpedice.cz a fotografický časopis FOCUSmagazine.cz se aktivně podílí na přípravě programu fotofestivalu v Českém Krumlově 8. a 9. června. Jedno z témat ostatních partnerů náš zaujalo také: odrazné desky ve fotografii. Fotograf využívá řadu světel, od přírodního po stroboskopická. Přirozené světlo je pro focení nejlepší, co dělat, když ale chybí?

fotofestival

Když slunce tolik nesvítí nebo vytváří nepěkné stíny a vy nemáte na drahé fotovybavení, odrazná deska zachrání nejeden snímek. Většinou se jedná o umělou textilii kruhového, elipsovitého či obdélníkového tvaru, v barvách černé, bílé, stříbrné a zlaté. Výběr desky závisí na efektu, kterého chcete docílit.  Nemáte-li na drahé fotovybavení, můžete si odraznou desku vyrobit i doma. Vezmete si karton nebo tvrdší papír, alobal a lepící pásku a na světě je stříbrná odrazná deska. Jak ale s odraznými deskami pracovat je věc jiná. Seznamte se na Open-air FOTO festivalu s různými typy odrazných desek a jak s nimi pracovat.

fotofestival

Na festivalu si kromě odrazných desek můžete otestovat i trvalá a záblesková světla a zjistit výhody různých značek a porovnat výsledky. Zjistíte nejen rozdílné svícení  různými studiovými světly, míchání denního a umělého světla, ale vyzkoušíte si i soft boxy, strip boxy, octa boxy, beauty dish, reflektory, klapky, voštiny, deštníky a řadu dalších vychytávek.

fotofestival

Na vybraných lokacích budou připraveny pro individuální focení tématické fotokoutky s nainstalovanou technikou i s modely a modelkami. Navíc si můžete zapůjčit a vyzkoušet si odpalovačky. Nesmíme zapomenout ani na externí blesky a samozřejmě na strobosvětla při focení pohybu. Co všechno se dá podniknout a vytvářet díky malování světlem vám odpoví přednášky a dílny na téma luminografie.

Pokud začínáte anebo nejste ještě pevní v kramflecích, co se světelné techniky týče, ničeho se neobávejte, na místě vám bude k dispozici nejen odborný personál, ale také profi modelky, dekorace a technika.

Slevu a další registraci můžete získat v tomto článku.

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.