Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Fujifilm si nechal tajně patentovat revoluční čip

Fujifilm si nechal tajně patentovat revoluční čip

Pošlete tento článek známým

Vydáno: 30. 11. 2011
Autor: Tomas Pribyl

Podle neověřených informací pro nás (nebo spíše na nás?) chystá Fujifilm revoluční novinku. Mělo by jít o technologii „organického senzoru“, kterou firma vyvíjí již šestým rokem – a kterou si nyní nechala patentovat. Podle dostupných informací by se mohla na trhu objevit již v příštím roce v podobě fotoaparátu Fujifilm LX.

Oč v případě této technologie jde? Zjednodušeně řečeno: výzkumníci Fujifilmu překryli tenkou organickou panchromatickou fotoelektrickou vrstvičkou senzor CMOS. Tím se jim podařilo dosáhnout výrazného zvýšení rozlišení: budoucí fotoaparáty tak mohou být při zachování srovnatelných vlastností vybaveny menšími čipy. To v konečném důsledku může například znamenat jednodušší nebo kvalitnější objektivy. Vypadá to, že aparáty X100 a X10 byly zkušebními prototypy této technologie a že se toto eso chystá Fujifilm s plnou parádou vynést již v příštím roce.

 

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.